ntysty. Tymczasem zawsze należy pamiętać o regularnym dbaniu o zęby poprzez mycie, czyszczenie po jedzeniu, oraz o regularnych wizytach u dentysty. Nigdy nie warto czekać, aż jakikolwiek ząb zacznie nas boleć. Dziura w zębie początkowo może nie boleć, a my możemy tego w ogóle nie czuć. Tylko lekarz stomatolog podczas wizyty kontrolnej może ocenić, czy coś złego dzieje się z naszymi zębami, czy też nie.
No cóż każdy powód jest dobry
Co kieruje ludźmi, którzy kończą stomatologię? Niektórzy z nich wybierają ten kierunek, gdyż sami przez długi czas borykali się z chronicznym bólem zębów. No cóż, każdy powód jest dobry by się czegoś nauczyć. Stomatologia nie jest łatwym kierunkiem, jej ukończenie wymaga wiele pracy. Ale z pewnością późniejsza praca rekompensuje te wyrzeczenia. Dentysta to ten zbawca, ten który sprawia, że ból zębów przestaje być problemem, ten który przynosi niewyobrażalną ulgę. Zazwyczaj nie lubimy chodzić do dentysty, ale wychodzimy od niego przeważnie z uśmiechem na twarzy.
stomatologia
Stomatologia to dział medycyny zajmujący się badaniem, diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób, zaburzeń i stanów jamy ustnej, okolicy szczękowo-twarzowej oraz struktur przylegających. Dentysta diagnozuje i leczy choroby i ból zębów. Doradzają, jak zapobiegać problemom stomatologicznym. Dostarczają również informacji na temat ogólnych problemów zdrowotnych, takich jak zaprzestanie palenia, odżywianie i higiena jamy ustnej. Stomatologia to jedna z najstarszych specjalności medycznych. Historia stomatologii sięga 500 lat p.n.e., kiedy Hipokrates pisał o problemach z zębami w swojej książce „De Medicina”.